Düşük Güç Geniş Alan Kablosuz Haberleşme Teknolojileri

Low Power Wide Area Network - LPWAN

Geniş Haberleşme Alanı

LPWAN teknolojileri, bağlantılı cihazların (uç birimlerin) kilometrelerce uzaktaki ağ geçitleriyle dahi radyo haberleşmesi (RF) yapmasını sağlar. Böylece bina içleri gibi radyo ağlarına erişimin zor olduğu alanlar da kapsama altına alınabilir.

Düşük Güç Gereksinimi

LPWAN radyo uç birimleri, haberleşme için sadece miliwattlar seviyesinde güce ihtiyaç duyar. Böylece uç birimler birkaç adet AA pil ile dahi yıllarca haberleşmeyi sürdürür.

Ölçeklenebilirlik

Lisanssız haberleşme bantlarının kullanımı hakkındaki tüm yasal düzenlemeler ile uyumludur. Bir LPWAN ağ geçidi binlerce uç birime servis verebilir. LPWAN ile ölçeklenebilir ve genişletilebilir radyo haberleşme şebekeleri oluşturulabilir.

Linarit'in LPWAN Çözümleri

Analiz

LoRaWAN, SigFox, UNB, NB-IoT, LTE-M gibi farklı uygulama alanlarına yönelik ve çeşitli servis tipleri için özelleştirilmiş LPWAN teknolojilerinden ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirleriz.

Modülerlik

Mevcut ekipmanlarınızla uyumlu LPWAN haberleşme uç birimleri ve sistemleri tasarlarız. İşletmeniz, son derece düşük bütçelerle sahadaki mevcut ekipmanları kapsayan bir haberleşme sistemine sahip olur. Sahadan haberdar olursunuz.

Düşük Maliyet

LPWAN teknolojileri temel olarak düşük maliyetli uç birimler sunmaktadır. Bu maliyet avantajını; ağ geçitleri, sunucular ve yönetim araçlarını da kapsayacak şekilde tüm sistem öğelerine yayarız. GSM'e kıyasla, %60'a varan daha az yatırım ve işletme gideri ile M2M uygulamanızı hayata geçiririz.

Özgürlük

İşletmenizin kendi radyo haberleşme altyapısını oluşturmasını sağlarız. Böylece M2M uygulamalarınızda veri haberleşmesi operatörlerine bağımlılığınız ortadan kalkar. Veri haberleşmesi harcamalarınız sonlanır. Servis kalitesi sizin kontrolünüzde olur.

Hibrit Radyo Çözümleri

İhtiyaçlarınız doğrultusunda farklı kablosuz haberleşme teknolojilerinin "LPWAN, WSN, WPAN, WLAN, Hücresel" bir arada bulunduğu hibrit uç birimler ve ağ geçitleri tasarlarız. Çok boyutlu ve ölçeklenebilir bir nesnelerin interneti altyapınız olur.

Endüstri 4.0

LPWAN imkanlarıyla birlikte sahaya erişiminiz artar ve hızlanır. Sahanızın, Veri Analitiği ve İş Zekası çözümleriyle entegrasyonunu sağlarız. Böylece sahayı veriye, veriyi bilgiye, bilgiyi karara otomatik olarak dönüştürebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Linarit Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Antalya Teknokent Uluğbey Binası No: 103
Pınarbaşı Mah. Hürriyet Cad. 3A
Konyaaltı / Antalya
0 242 9993532


Duyuru listemize katılın